نحوه استفاده از گیفت کارت آیتونز (Redeem کردن)


شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که چطور و در کجا کد گیفت کارت آیتونز را وارد کنیم. گیفت کارت آیتونز حاوی یک کد 16 کاراکتری است که مجموعه ای از اعداد و حروف بزرگ انگلیسی است و با حروف X شروع می شود. این کد پس از طی مراحل خرید در سایت سیبچه برای شما ایمیل می شود. برای وارد کردن کد گیفت کارت یا همانRedeem کردن، دو روش وجود دارد که در اینجا هر دو روش برای شما شرح داده خواهد شد. تذکر مهم: توجه داشته باشید پیش از ریدیم کردن گیفت کارت از داشتن سوالات امنیتی و پاسخ اپل آیدی خود مطمئن شوید چرا که در هنگام اولین خرید حتما باید به این سوالات پاسخ دهید در غیر این صورت اپل آیدی و گیفت کارت آیتونز شما قفل خواهد شد.

روش اول: از طریق دستگاه (iPod, iPad, iPhone)

برنامه App Store را روی دستگاه تان باز کرده و گزینه Featured را از نوار پایین انتخاب نمائید. با رفتن به انتهای صفحه و انتخاب گزینه Redeem صفحه ای برای ورود اطلاعات اپل آیدی و پسوردتان باز خواهد شد. پس از ورود اطلاعات و انتخاب گزینه ok ، صفحه دیگری برای شما باز می شود که از آن صفحه گزینه you can also enter your code manually را انتخاب کنید. کد گیفت کارت ایمیل شده را در کادر باز شده، وارد نموده و با کلیک روی گزینه Redeem در بالای صفحه به مرحله ی بعد بروید. چنانچه اطلاعات وارد شده صحیح باشد با پیغام You`ve successfully redeemed your code روبرو خواهید شد و با کلیک روی گزینه Done مراحل ریدیم کردن گیفت کارت آیتونز به پایان می رسد. برای آگاهی از میزان اعتبار اپل آیدی تان می توانید با کلیک گزینه Featured از نوار پایین نرم افزار اپ استور، در انتهای صفحه اعتبار باقی مانده شما در زیر اپل آیدی نمایش داده خواهد شد. توجه داشته باشید همین روند از طریق نرم افزار iTunes Store دستگاه تان نیز قابل انجام می باشد.

روش دوم : استفاده از نرم افزار iTunes در ویندوز (Windows) یا مک (Mac)

پس از باز کردن نرم افزار iTunes و وارد کردن اپل آیدی و پسورد در آن log in کنید. با کلیک روی گزینه شکلک در کنار نوار جستجو، پنجره ای نمایان می گردد که در آن گزینه Redeem را انتخاب می کنید. پس از وارد کردن رمز اپل آیدی صفحه ای برای وارد کردن کد گیفت کارت باز خواهد شد. این کد پس از طی مراحل خرید در سایت سیبچه روی ایمیل شما ارسال شده است. با وارد کردن کد گیفت کارت و کلیک روی گزینه Redeem در صورتی که اطلاعات صحیح وارد شده باشد، صفحه ای با عنوان تایید نمایش داده می شود که با کلیک روی گزینه Done مراحل ریدیم کردن با موفقیت به پایان می رسد. برای آگاهی از میزان شارژ اپل آیدی تان می توانید با کلیک روی گزینه شکلک زیر اپل آیدی میزان اعتبار نمایش داده خواهد شد. Redeem کردن با استفاده از نرم افزار iTunes به روش دیگر نیز امکان پذیر است بدین صورت که پس از انتخاب App store در نوار بالای iTunes صفحه ای باز می شود که در منوی سمت راست آن در قسمت Quick Links گزینه ای با نام Redeem وجود دارد که با کلیک روی آن مراحلی مشابه روش قبلی پیش رو خواهید داشت.

تذکرات

  • حتما به بزرگ بودن حروف در هنگام وارد کردن کدگیفت کارت توجه فرمایید.
  • هرگیفت کارت صرفاً روی یک اپل آیدی قابل تنظیم و بارگذاری است و در صورت ریدیم کردن روی یک اپل آیدی امکان ورود آن در اپل آیدی دیگر وجود ندارد.